Języki:

  • Polski
Ta strona jest tworzona przy użyciu danych Wikimapii. Wikimapia jest ogólnodostępnym przedsięwzięciem wolontariuszy z całego świata. Zawiera informacje o 32404110 miejsc. Dowiedz się więcej o Wikimapii i przewodniku..

Poznań - najnowsze komentarze

  • Ogród Jordanowski,MDK 1(dawniej Łazienki Miejskie), Historyk gość napisał 12 lat temu:
    To nie były Łazienki Miejskie...
  • Wlkp. Muzeum Walk Niepodległościowych, Radner gość napisał 12 lat temu:
    http://polskalokalna.pl/wiadomosci/wielkopolskie/poznan/news/bunkier-przeciwatomowy-udostepnia-w-rocznice-stanu-wojennego,1870324,3323#resetId Bunkier przeciwatomowy udostępnią w rocznicę stanu wojennego Środa, 5 grudnia (16:59) Aktualizacja: Środa, 5 grudnia (20:01) Bunkier przeciwatomowy z okresu zimnej wojny będzie można zwiedzić w Poznaniu w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Lokalizacja obiektu była utajniona do 2000 roku. Tzw. schron prezydencki znajduje się pod jedną z willi w Krzyżownikach na obrzeżach Poznania. - Chcemy w tym roku odejść od tradycyjnych, okolicznościowych wystaw. 13 grudnia zamierzamy pokazać chętnym tę rzeczywistość PRL, która była do niedawna utajniona - powiedział zastępca dyrektora Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodległościowych w Poznaniu, Jacek Bartkowiak. - Na zwiedzających czeka autentyczne, niezmienione wnętrze obiektu, z zachowanym wyposażeniem i klimatem lat 60. W schronie są łącznice telefoniczne, które były skomunikowane m.in. z najważniejszymi zakładami pracy w ówczesnym Poznaniu. Stąd w pomieszczeniach są stanowiska dla telefonistek, które miały przekazywać meldunki dla decydentów znajdujących się w schronie - tłumaczył. Jak zastrzegł, na razie obiekt będzie udostępniany zwiedzającym jedynie okazjonalnie, ze względu na trwające wciąż prace remontowe. Po 13 grudnia muzeum zorganizuje jeszcze jedną imprezę. 21 grudnia zwiedzanie odbędzie się pod hasłem "Koniec świata w bunkrze". - Impreza ma nawiązywać do terminu rzekomego końca świata, jednak obiekt nie jest przystosowany do dłuższego w nim przebywania. Wewnątrz nie ma kuchni, nie ma stołówki. Wszystko wygląda tak, jakby pracujące w nim kiedyś osoby miały zabierać z domu własne kanapki a pracę kończyć po południu - powiedział Bartkowiak. Jak zapewnił we wnętrzach są zachowane łóżka polowe i koce, nieczynna jest za to remontowana właśnie toaleta. Obiekt będzie w pełni udostępniony zwiedzającym prawdopodobnie wiosną, po zakończeniu prac modernizacyjnych. Schron mieści się przy ul. Słupskiej, obok pętli autobusowej w Krzyżownikach. Jego pomieszczenia zajmują pod ziemią powierzchnię niemal całej działki, na której na powierzchni stoi willa z lat 60. XX wieku. Jak wyjaśnił Bartkowiak, obecnie nie ma tam żadnej tablicy informacyjnej, ale 13 grudnia lokalizację obiektu ma wskazywać milicyjna nyska na sygnale.
  • Opuszczone zabudowania Biała Góra, Deusmax napisał 12 lat temu:
    "sztachulcowej" ??? takie słowo w ogóle nie istnieje, jak już to szachulcowej ale na zdjęciu jest budynek z muru pruskiego. Radzę poczytać o tym typie architektury.
  • SupportIT, SupportIT, marta gość napisał 12 lat temu:
    Firma super - każdemu polecam! http://www.supportit.com.pl
  • Poznań, Gary gość napisał 12 lat temu:
    Gdansk-Krakow-Poznan-Torun-Wroclaw : alfabetycznie,najpiekniejsze miasta w polsce.
  • Market "Biedronka", Lipiec19 napisał 12 lat temu:
    Parking podziemny. Zakaz wjazdu do niego samochodom z LPG
  • ROD Koninko, RAFAŁ gość napisał 12 lat temu:
    Sorry. Ktoś popełnił błąd ponieważ ten teren dzieli się na dwa obszary: Jeden to ROD POD LIPAMI a drugi ROD KONINKO.
  • Firma już nieistniejąca, Lipiec19 napisał 12 lat temu:
    Teren już wykupiony przez Volkswagen Poznań
  • Schron betonowy, Paweł gość napisał 12 lat temu:
    Plotki były że był połączony z kościołem,bunkrem ba starołęce a nawet z cytadelą:-) A w latach 80 plotka była że w środku są pepesze na łańcuchach:-D
  • Volkswagen Poznań-Odlewnia, Lipiec19 napisał 12 lat temu:
    Zakład III - Odlewnia. Składa się z dwóch hal 1 i 2.
  • Schron Artyleryjski A1IV, JCL gość napisał 12 lat temu:
    Schron artyleryjski o numeracji A1IV
  • Posterunek PoC - Poznań Główny, luzz napisał 12 lat temu:
    Obiekt obecnie jest już po remocie ma dobudowny pawilon i pełni rolę galerii sztuki oraz kawiarni PoC :D
  • Plac po nastawni kolejowej, luzz napisał 12 lat temu:
    Trapez też już rozebrano. Obecnie istnieje możliwość zmiany toru za stacją towarową Karolin na prawym brzegu Warty i przed stacją Piątkowo na jej lewym brzegu.
  • Schron Piechoty J VII, JCL gość napisał 12 lat temu:
    Schron piechoty o numeracji JVII z roku 1904.
  • Schron, JCL gość napisał 12 lat temu:
    Schron z roku 1903 o numeracji U1Ia
  • Schron amunicyjny M I, JCL gość napisał 12 lat temu:
    Schron amunicyjny z lat 1887-88.
  • Schron J2 IIa, JCL gość napisał 12 lat temu:
    Schron piechoty o numeracji J2IIa z lat 1887-88. Drugi, o stropie żelbetowym o numeracji U5IIa. z okresu I wojny światowej.
  • Schron Piechoty J2 IIIa, JCL gość napisał 12 lat temu:
    Schron piechoty J2IIIa z lat 1887 - 88.
  • Dawna pruska strzelnica garnizonowa, JCL gość napisał 12 lat temu:
    Strzelnica wraz z kompleksem schronów od 1888 do 1913. 1 schron piechoty (J2IV), 1 schron artyleryjski oraz 9 schronów mobilizacyjnych z okresu przygotowań do Wielkiej Wojny.
  • Schron Artyleryjski A2 IV rok budowy 1887-1890, JCL gość napisał 12 lat temu:
    Schron artyleryjski o numeracji A2IV.